Startuoja 45-asis Europos kerlingo čempionatas! Sekite naujienas čia
 

2019 lapkričio 24: lietuviai šalį pristatė, bet rezultatas galėjo būti geresnis

Tai, kad Lietuvai, turinčiai neilgas kerlingo tradicijas, atstovavo net dvi, moterų ir vyrų, komandos, jau buvo pasiekimas. Vis dėlto lietuviams šis, Švedijoje vykęs, čempionatas susiklostė nekaip. Moterys iškrito į C grupę ir kitais metais turės du čempionatus, o vyrai dėl iškritimo į C grupę dar turėjo teisę pakovoti. Žaisdami su vengrais rezultatu 9:3 juos nugalėjo ir išsikovojo 13 vietą B grupėje. Iš viso B grupėje dalyvavo 16 komandų, iš kurių užėmusios dvi paskutinės vietos. iškrenta į C grupę.

Mūsų komandų galutiniai rezultatai:

Vyrai 13 vieta B grupėje.
Bendrame 2019 Europos kerlingo čempionato reitinge 23 iš 33 komandų.
Moterys 10 vieta B grupėje.
Bendrame 2019 Europos kerlingo čempionato reitinge 20 iš 28 komandų.

 

2019 lapkričio 23: Švedija tapo absoliučia čempionato lydere

Po daugybės sužaistų raundų, pergalės džiaugsmą ir pralaimėjimo kartėlį patyrusių komandą pastangų, buvo galima paskelbti senojo žemyno čempionus. Jais taipo ir stiprią žinią apie save psiuntė namuose žaidę švedai - tiek vyrų, tiek moterų komandos laimėjo aukso medalius.

Europos čempionių titulą ginanti moterų komanda finale stojo į kovą su ne ką mažiau pajėgiomis škotėmis. Po atkaklios kovos paskutiniu bandymu švedėms pavyko pelnyti papildomą tašką ir aplenkti škotes rezultatu 5-4. Dar įspūdingiau pasirodė Švedijos vyrų komanda, per visą čempionatą nepralaimėjusi nė vienų varžybų. Nenusileido jie ir savo finalo varžovams šveicarams. Rezultatu 9-3 laimėję paskutinę šio čempionato kovą, jie baigė čempionatą su 13 laimėtų mačų ir apgynė žemyno čempionų titulą.

Verta paminėti, jog Švedija užima stiprią lyderės poziciją visų laikų Europos čempionatų reitinge. Su 31 medaliu ji užima antrą vietą moterų grupėje ir pirmąją vyrų (36 medaliai).

Sveikiname čempionus!

Šveicarų komandos žaidimas

Po beveik dešimtmečio pertraukos tarptautinio lygio kerlingas grįžta į Švediją. Čia, Helsingborgo mieste, kautis dėl čempionų vardo ant ledo stos komandos iš visos Europos. Lietuvai šiame čempionate B divizijoje atstovauja dvi komandos. Vyrų komandą sudaro Konstantin Rykov, Povilas Čepulis, Matas Čepulis ir Donatas Kiudys. Tuo tarpu moterų gretose rungtyniaus Asta Vaičekonytė, Akvilė Rykovė, Lina Janulevičiūtė, Gražina Eitutienė bei Rasa-Veronika Jasaitienė.
Jau penktą kartą Europos čempionatą rengianti Švedija - viena pajėgiausių šalių kerlingo sporto pasaulyje. Dabartinė jų moterų komanda yra olimpinės, o vyrų - pasaulio čempionai. Švedai nusiteikę ambicingai ir šiame čempionate, tačiau kitos komandos nė iš tolo nėra nusiteikusios lengvai atiduoti medalius. 

Škotijos moterų komanda

 

Švedijos moterų rinktinė - Europos čempionės

Europos čempionai švedai

2019 lapkričio 19: B divizijoje ima aiškėti lyderiai, lietuviai tarp jų nepatenka

Įpusėjus Europos kerlingo čempionatui abejose, A ir B grupėse, ima aiškėti jų lyderiai. B grupėje, kur rungtyniauna lietuviai, Italija, Turkija moterų bei Suomija vyrų pusėje tapo vienintelėmis komandomis, iki šiol dar nepatyrusiomis jokio pralaimėjimo. 

Tuo tarpu lietuvių rezultatas buvo gerokai kuklesnis. Paskutiniame sekmadienio (lapkričio 17 d.) moterų žaidime lietuvės 12-10 po pratęsimo nusileido slovakėms. Šioms tai buvo pirmoji pergalė šiame čempionate. Baltarusijos vyrų komanda, antrajame kėlinyje surinkusi net keturis taškus, įveikė lietuvius. 

Trečią varžybų dieną, lapkričio 18, Lenkijos moterų komandai pavyko išplėšti pirmąją pergalę čempionate. Rezultatu 11-4 jos įveikė Baltarusiją. Pirma patirtis buvo ir Anglijos komandai, tačiau jos sportininkės patyrė pirmąjį pralaimėjimą - prieš ispanes. Tuo tarpu Vengrija 10-3 sutriuškino Lietuvos atstoves, o vėliau jos pralaimėjo ir Italijos komandai (3-9). Kol kas lietuvės savo sąskaitoje turi 5 pralaimėjimus ir nė vienos pergalės.

Šiandien Lietuvos vyrų komanda susirėmė su latviais, o moterų laukia dar vienas raundas su baltarusėmis. Sekite naujienas mūsų puslapyje!

2019 lapkričio 15: Prasideda vienas svarbiausių kerlingo renginių - Europos čempionatas

Po beveik dešimtmečio pertraukos didžiausias Europoje kerlingo renginys grįžta į Švediją. Čia, Helsingborgo mieste, kautis dėl čempionų vardo ant ledo stos komandos iš visos Europos. Lietuvai šiame čempionate B divizijoje atstovauja dvi komandos. Vyrų komandą sudaro Konstantin Rykov, Povilas Čepulis, Matas Čepulis ir Donatas Kiudys. Tuo tarpu moterų gretose rungtyniaus Asta Vaičekonytė, Akvilė Rykovė, Lina Janulevičiūtė, Gražina Eitutienė bei Rasa-Veronika Jasaitienė.

Jau penktą kartą Europos čempionatą rengianti Švedija - viena pajėgiausių šalių kerlingo sporto pasaulyje. Dabartinė jų moterų komanda yra olimpinės, o vyrų - pasaulio čempionai. Švedai nusiteikę ambicingai ir šiame čempionate, tačiau kitos komandos nė iš tolo nėra nusiteikusios lengvai atiduoti medalius. 

Rezultatai Live: https://wcf.co/2qVsAtH

Transliacijos: https://wcf.co/2PZtmQH
#ECC2019 #Curling #LIETUVACURLINGTEAM #World curling #Kerlingaslietuvoje


Lietuvos moterų komanda. Rasa-Veronika Jasaitienė, Gražina Eitutienė, Akvilė Rykovė, Lina Janulevičiūtė, komandos kapitonė Asta Vaičekonytė,

Komandos kapitonas Konstantin Rykov, Povilas Čepulis, Matas Čepulis, Donatas Kiudys.

Abiems komandoms linkime sėkmės!