Apie kerlingą
Kerlingas, tai smagi sporto šaka, kurioje derinami fiziniai ir protiniai įgūdžiai. Taip pat, tai yra viena iš nedaugelio sporto šakų, kurioje varžytis gali visi nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties ar sugebėjimų. Žaisti kerlingą yra smagu!
Žaidimo pagrindai nesudėtingi. Ledu dengtoje aikštelėje susitinka dvi komandos ir paeiliui leidžia akmenis. Komandų užduotis yra pastatyti kuo daugiau akmenų arčiau “namų” centro (taikinio) ir neleisti to padaryti priešininkui.
Kiekvienoje komandoje yra keturi žaidėjai – pirmasis, antrasis, trečiasis ir komandos kapitonas, kuris dar taip pat vadinamas „skipu“ . Kiekviename kėlinuke kiekvienas žaidėjas leidžia po 2 akmenis. Skipo pareiga – vadovauti komandai, sugalvoti žaidimo strategiją, parodyti žaidėjui akmens išleidimo liniją bei pranešti, kada reikia trinti priešais akmenį, jog jis slystu tiesiau ir toliau.
Kėlinukas baigiasi, kai išleidžiami visi 16 akmenų. Taškai skaičiuojami kiekvieno kėlinio pabaigoje. Komanda, kurios akmuo yra arčiausiai taikinio centro, laimi tašką ir papildomai gauna taškus už kiekvieną akmenį, kuris yra arčiau centro nei priešininkų akmenys. (pvz. 1-0). Tam, kad akmuo būtų užskaitytas, jis turi būti palietęs „namų“ ribą.
Komanda, kuri laimi kėlinuką, kitame kėlinuke leidžia akmenį pirma, tokiu būdu suteikdama varžovams paskutinio akmens pranašumą, dar vadinamą „hammer”. Varžybų metu dažniausiai žaidžiami su laiko limitu, todėl žaidimas trunka 2-2,5 valandos arba tol, kol sužaidžiamas sutartas kėlinių skaičius.
Komanda, žaidimo pabaigoje turinti daugiau taškų, laimi.
Įranga

Kerlingo akmenys

Kerlingo akmenys gaminami iš granito, jų svoris maždaug 20 kg. Plastikinė rankena, esanti ant akmens, leidžia žaidėjams paimti ir pasukti akmenį. Aikštelės gale yra guminės atsispyrimo kaladėlės, skirtos žaidėjams atsispirti, iščiuožti ledu ir tada paleisti akmenį. Kiekvienas kerlingo klubas turi savo akmenis, todėl su savimi jų nešiotis nereikia.
Pažiūrėkite, kaip gaminami kerlingo akmenys.

Šluotelė

Turbūt esate matę kerlingo žaidėjus šluojančius (trinančius) ledą. Šio veiksmo tikslas – nuvalyti šiukšles nuo akmens slydimo trajektorijos bei sušildyti ledą, kas padeda akmeniui nuslysti toliau. Ledo trynimas taip pat turi įtakos akmens slydimo trajektorijai.

Avalynė

Žaisti kerlingą reikalinga speciali avalynė. Vienas iš bato padų leidžia slysti ledo paviršiumi (dažniausiai padengtas teflono sluoksniu), o kitas padas padidina sukibimą judant ledu. Kai eisite žaisti pirmą kartą, rekomenduojame pasiimti patogių sportinių batelių porą (tik būtinai išsivalykit padus, jog neprineštumėt šiukšlių ant ledo!). Jų guminiai padai užtikrina sukibimą, o tefloninius, slydimą gerinančius antpadžius, galite nemokamai gauti žaidimo vietoje.

 

Apranga

Kadangi kerlingas yra žiemos sportas, žaidimui, ir ypač treniruotėms, reikės šiltesnių rūbų. Temperatūra salėje retai siekia +8C, todėl į sportinį krepšį būtinai įsimeskite šiltesnes kojines, pirštines ir būtinai patogias kelnes – džinsai pernelyg apribotų judesių laisvę.
Jei vieną dieną nuspręsite įsigyti asmeninę kerlingo įrangą, susisiekite su mumis ir mes jums padėsime.
Ledas
Kerlingas žaidžiamas apie 45 m ilgio ir iki 5 m pločio ledu dengtoje aikštelėje. Abejose aikštelės galuose yra “namai” (taikinys), pažymėtas raudonais, baltais ir mėlynais apskritimais. Spalvos padeda nustatyti atstumą tarp skirtingų akmenų. Tarp namų nubrėžtos 2 raudonos linijos, vadinamos „žaidimo linijomis“ („hog lines“). Žaidėjas turi paleisti savo akmenį prieš jam kertant žaidimo liniją. Akmuo turi sustoti kirtęs antrą žaidimo liniją ir prieš pasiekdamas galinę aikštelės liniją.