2020 metų pasaulio mišrių dvejetų kerlingo čempionato atrankos turnyras
 

2019.12.07 neįveikėme atrankos barjero

2020 m. pasaulio mišrių dvejetų kerlingo čempionato atrankos turnyre Škotijoje Lietuvos rinktinė iškovojo vieną pergalę ir savo pasirodymą baigė. Lietuvos komanda, kuriai atstovavo Konstantinas Rykovas ir Akvilė Rykovė, D grupės turnyrą pradėjo 2:8 pralaimėdami vienai varžybų favoričių Pietų Korėjos ekipai. Vėliau mūsiškiai po atkaklios kovos 5:8 nusileido Austrijos komandai. Pirmąją ir vienintelę pergalę lietuviai iškovojo rungtynėse su Nigerija. Varžovai iš Afrikos nugalėti užtikrintai – 13:4. Vėliau Lietuvos komanda 4:8 pralaimėjo Baltarusijai ir 5:10 – Nyderlandams. Itin apmaudžiai Lietuvos ekipai susiklostė paskutinės rungtynės su slovakais. Po penktojo kėlinuko mūsiškiai pirmavo 8:3, bet per likusius kėlinukus varžovai sugebėjo išplėšti pergalę 9:8. Su viena pergale Lietuvos duetas grupėje užėmė šeštąją vietą ir nepateko į kitą etapą. Lietuvių dvejetas bendrame kvalifikacijos turnyro reitinge užėmė 24 vietą iš 29 turnyre dalyvavusių komandų, bendrame pasaulio mišrių dvejetų reitinge 40 vietą. Pirmas keturias vietas užėmusios Vokietijos, Italijos, Kinijos ir Korėjos komandos papildys jau reitinguotų 16-kos komandų gretas 2020 pasaulio mišrių dvejetų kerlingo čempionate.

Lietuvos mišrių dvejetų akmenslydžio komanda stoją į kovą dėl vietos pasaulio čempionate

Antradienį Škotijos Greenacres mieste startuoja 2020 metų pasaulio mišrių dvejetų kerlingo čempionato atrankos turnyras, kuriame dėl vietos planetos pirmenybėse kovos ir Lietuvos komanda.Lietuvos ekipai atstovaus Konstantinas Rykovas ir Akvilė Rykovė. Jie dar neseniai su Lietuvos rinktinėmis varžėsi Europos vyrų ir moterų čempionatuose.

Mišrių komandų atrankos į pasaulio čempionatą turnyras rengiamas pirmą kartą. Jame varžysis 29 komandos iš viso pasaulio. 2020 metų pasaulio pirmenybėse dalyvaus 20 rinktinių. Šiemet pasaulio čempionate Norvegijoje varžėsi net 48 komandos, bet  po jo buvo nuspręsta formatą pakeisti. 16 stipriausių šių metų planetos komandų iškart pateko į 2020 metų čempionatą, o dar keturios paaiškės po šio atrankos turnyro.

„Manau, kad galime gerai pasirodyti. Pasiruošti pavyko gana neblogai, bet ne iki galo, nes labai daug laiko reikėjo praleisti su rinktinėmis Europos čempionate. Dvejetams buvo skirta mažai laiko, bet bandysime panaudoti visas žinias, kurias įgavome Europos čempionate. Vėlgi, dėl to, kad Lietuvoje nėra specializuotos ledo arenos akmenslydžiui, teko treniruotis Rygoje (Latvija), buvome turnyre Šveicarijoje. Bet kokiu atveju, sieksime pasirodyti kuo geriau“, - pasakojo K. Rykovas.

Lietuvos rinktinė kovas pradės D grupėje su Baltarusijos, Austrijos, Nyderlandų, Pietų Korėjos, Nigerijos ir Slovakijos komandomis.

„Daugumą varžovų mes pažįstame. Mūsų grupė yra viena iš stipriausių. Favoritai turbūt bus korėjiečiai, o dėl antros pozicijos jau galime kautis su visomis komandomis. Manau, kad visos ekipos stengiasi žaisti klasikinį akmenslydį, todėl komandose skiriasi tik plano išpildymas ir pačių žaidėjų lygis“, - kalbėjo K. Rykovas.