2022 Lietuvos mišrių dvejetų kerlingo čempionate – aukso laimėtojai paaiškėjo paskutinėmis akimirkomis.
 

Keturios stipriausios Lietuvos komandos turnyrą pradėjo grupėje, kur visos poros tarpusavyje turėjo sužaisti po du kartus. Grupės nugalėtoja tapo Donato Kiudžio ir Linos Janulevičiūtės komanda. Ji laimėjo penkis mačus iš eilės ir tik nieko nebelėmusiame paskutiniame grupės susitikime 3:10 pralaimėjo Lietuvos čempionės titulo neapgynusiai „IceProof MD“ ekipai, kuriai atstovauja Konstantinas ir Akvilė Rykovai.

Praėjusių metų čempionai grupėje abu sykius – 6:9 ir 6:7 nusileido M. Jurkutės bei P. Rymeikio duetui – ir liko už finalo borto. Su 4 pergalėmis M. Jurkutė ir P. Rymeikis grupėje liko antri ir pelnė vietą finale. Tuo tarpu tris pergales iškovojusi „IceProof MD“ komanda bei be laimėjimų likę jaunieji Nika Šilova ir Matas Junevičius turėjo kautis dėl bronzos apdovanojimų.

Finalas buvo tikra čempionato puošmena. Verta pažymėti, kad grupėje D. Kiudys ir L. Janulevičiūtė prieš būsimus finalo oponentus abi pergales pasiekė po ataklios kovos – 7:6 ir 7:5. Finale pirmą tašką pelnė D. Kiudys ir L. Janulevičiūtė, bet po trečiojo kėlinuko 4:1 jau pirmavo M. Jurkutės ir P. Rymeikio komanda. Tuomet – puikus atsakomasis pasirodymas ir rezultatas tapo lygus 4:4. Šeštajame kėlinuke D. Kiudžio ir L. Janulevičiūtės duetas pelnė 2 taškus ir išsiveržė į priekį 6:5, bet jau septintajame kėlinuke M. Jurkutė ir P. Rymeikis susigrąžino minimalią persvarą 7:6.

Aštuntajame kėlinuke paskutinis akmuo priklausė D. Kiudžiui ir L. Janulevičiūtei. Vis tik mačo pabaigoje abu duetai neišvengė klaidų, o galiausiai M. Jurkutė ir P. Rymeikis paskutiniame kėlinuke „pavogė“ tašką iš varžovų ir pirmą sykį tapo Lietuvos čempionais.

„Prieš paskutinį akmens paleidimą jaučiausi gerai, pasitikėjau savimi, tik nerimavau, ar to užteks, nes paskutinis akmuo buvo ne mūsų“, – po finalo sakė M. Jurkutė.
P. Rymeikis pasakojo, jog paskutinis kėlinukas abiem komandoms susiklostė nesėkmingai. Tam, matyt, turėjo įtakos įtampa ir laiko stoka.
„Pirmasis mūsų metimas turėjo virsti „saugu“ už kurio slėpsime kitus savo akmenis, tačiau metimas buvo per greitas, akmuo neliko žaidime, tad teko keisti strategiją ir vietoj to, kad laimėti kėlinuką, bandėme nesudaryti priešininkų komandai galimybės paimti daugiau nei vieno taško, kas būtų virtę pratęsimu, kuriame jau mūsų komanda turėtų paskutinio metimo teisę. Laimei, klydo ir priešininkai, kurių vienas akmenų mums galiausiai pasitarnavo, kaip „saugas“ už kurio pasislėpėm ir kurio varžovai savo paskutiniu metimu nesugebėjo „iškrapštyti“, – prisiminė kerlingo žaidėjas.

Bronzos medalius iškovojo „IceProof MD“ duetas, kuris susitikime dėl trečiosios vietos 9:3 įveikė N. Šilovos ir M. Junevičiaus porą.

Įdomu tai, kad Lietuvos mišrių dvejetų kerlingo čempionatas buvo surengtas ketvirtą kartą ir visus juos laimėjo skirtingos komandos.
„Akivaizdu, kad nėra komandos, kuri būtų visa galva aukščiau už kitas. Trys stipriausios šių metų komandos Lietuvos čempionatuose yra ir laimėjusios, ir pralaimėjusios viena kitai. Faktiškai beveik visos varžybos savo reikšme prilygo mini pusfinaliams“, – kalbėjo P. Rymeikis.

Tiek P. Rymeikiui, tiek M. Jurkutei tai buvo pirmieji aukso medaliai, todėl jiems kol kas tai yra didžiausia karjeros pergalė. „Mes šiemet tiesiog norėjome laimėti kokios nors spalvos medalį, nes visada likdavome už prizininkų pakylos su gėlių puokšte rankose. Pirmajame čempionate kovoti dėl geresnių pozicijų man neleido patirta šonkaulio trauma, 2020 metais turnyras buvo nutrauktas po pirmojo etapo, o pernai M. Jurkutė žaidė po sunkios kojos traumos“, – aiškino P. Rymeikis. Naujieji Lietuvos kerlingo čempionai apie ateitį toli negalvoja.„Pradžiai reikia apsiprasti su tuo, kas nutiko. Lietuvoje mišrių dvejetų kerlingas nėra žaidžiamas, nes jam reikia gero ledo, tad tiek treniruotis, tiek žaisti važiuojame į užsienį. Vienas mini turnyras Latvijoje dar laukia šį sekmadienį, o dar kitą savaitę vykstame į Pasaulio kerlingo turo (WCT) lygio turnyrą Danijoje. Po jo ir žiūrėsim, planuosim. Faktas, kad pergalė Lietuvos čempionate suteikė tikėjimo, kad galime, bet tuo pačiu ir patys suprantame, kad su dabartinėmis pasiruošimo galimybėmisnesame savo geriausioje formoje“, – pridūrė P. Rymeikis.

Visa informacija apie čempionatą.

Nuotraukų autorius Roberts Blaubuks.