Istorinis Lietuvos moterų kerlingo rinktinės pasirodymas
 

 

Tai pirmieji lietuvių apdovanojimai iš pasaulio kerlingo pirmenybių per visą istoriją.

Pasaulio vicečempionėmis tapo keturios kaunietės – Rasa Veronika Jasaitienė, Jolanta Šulinskienė, Gaiva Valatkienė ir Eglė Čepulytė, taip pat – šiemet prie komandos prisijungusi ir rinktinės kapitone tapusi vilnietė Virginija Paulauskaitė. Su Lietuvos ekipa Švedijoje taip pat buvo ir Olga Dvojeglazova.

Čempionato finale Lietuvos rinktinė 3:7 pralaimėjo kerlingo madas pasaulyje diktuojančiai Kanadai, apgynusiai nugalėtojų titulą.

Kanada yra pasaulio reitingo lyderė, o šioje šalyje yra daugiau nei 1000 kerlingo klubų bei organizacijų. Šioje šalyje kerlingą žaidžia apie 3 milijonus žmonių, iš esmės panašiai tiek, kiek Lietuvoje yra gyventojų. Beje, Švedijoje triumfavo ir Kanados vyrų veteranų komanda.

Finale Lietuvos komanda pirmajame kėlinuke pelnė pirmąjį tašką, bet vėliau kanadietės laimėjo du kėlinukus iš eilės ir išsiveržė į priekį 4:1. Penktajame kėlinuke kanadietės atitrūko dar labiau – 6:1. Sekančiame kėlinuke lietuvės sugebėjo atsakyti dviem taškais ir dar sugrąžinti intrigą (3:6), tačiau patyrusios kanadietės septintajame kėlinuke pelnė dar vieną tašką ir mačas buvo baigtas.

Bronzos medalius iškovojo Škotijos rinktinė, rungtynėse dėl trečios vietos  6:3 įveikusi šveicares. Iš viso moterų veteranų čempionate dalyvavo 18 komandų.

„Žinoma, kad mums, kaip sporto federacijai, didžiausias pasiekimas šiuo metu yra moterų rinktinės patekimas tarp 10 stipriausių Europos komandų. Tai yra aukšto meistriškumo vertinamas rezultatas, kuris virsta finansavimo taškais. Bet pasaulio čempionatas, kad ir veteranų, yra pasaulio čempionatas. Toks pasiekimas mums yra pirmas istorijoje ir nedaug komandinių sporto šakų Lietuvoje tuo gali pasigirti. Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų komandos pasiekimu“, - džiaugėsi Lietuvos kerlingo asociacijos (LKA) generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas.

Pernai vykusiame pasaulio senjorų kerlingo čempionate lietuvės buvo paskutinės, 15-os. Didžiulį proveržį pasiekti mūsiškėms leido puikios sąlygos Kauno ledo rūmuose, kur yra įsikūręs Kauno kerlingo centras. Deja, bet dėl padidinto ledo rūmo užimtumo, atsirasiančio senajai Kauno ledo arenai pakeitus savo paskirtį į daugiafunkcį centrą, šis kerlingo centras veikti nebeturės galimybių.

„Smagu, kad Kauno moterų komanda, susibūrusi prieš 10 metų, pasiekė neįtikėtiną rezultatą, kuris neabejotinai pakeitė nusistovėjusią lyderių istoriją, kurioje dominavo tokios kerlingo valstybės kaip Kanada, JAV, Škotija, Šveicarija, Švedija. Įrodėme, kad turime tinkamas sąlygas kaip Kauno kerlingo sporto centre, galima siekti medalių Europoje bei pasaulyje. Pasiekti rezultatai ir įgyta patirtis neabejotinai padidins sportininkų galimybes sėkmingai dalyvauti olimpinėse atrankose“, - pabrėžė V. Zalieckas.

Pasaulio veteranų čempionatas Švedijoje rengiamas kartu su planetos mišrių porų pirmenybėmis ir tai yra vienas didžiausių bei svarbiausių kerlingo sezono renginių visame pasaulyje.

Mišrių dvejetų pasaulio čempionais tapo švedai, kurie finale 8:4 įveikė puikiai pasirodžiusią Estijos komandą.


Rezultatai / statistika