Kaunas Open 2023
 

Savaitgalį Kauno kerlingo centre finišavo tarptautinis kerlingo (akmenslydžio) turnyras „Kaunas Open“. Šiuo turnyru, kuris pritraukė 12 komandų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos, buvo paminėtas ir organizatoriaus – „Kaunas Curling Club“ klubo dešimties metų jubiliejus.

„Turnyras pavyko tiesiog puikiai. Planavome, kad į turnyrą atvyks 12 komandų – tiek jų ir susirinko. Buvo daug prisiminimų, daug nuotraukų iš buvusių turnyrų. Mes ne tik paminėjome sukaktį, bet ir jau dėliojame planus į priekį“, - sakė „Kaunas CC“ vadovė Asta Vaičekonytė.

Per tris varžybų dienas ant puikiai latvio Arnio Veidemanio Kauno ledo rūmuose paruošto ledo sužaista net 30 rungtynių, tarp kurių buvo nemažai intriguojančių akistatų. Verta pažymėti ir tai, kad itin pajėgūs buvo svečiai iš užsienio, nes Latvijoje kerlingas yra gana aukšto lygio, o tarp Kaune viešėjusių ukrainiečių buvo pasaulio ir Europos kurčiųjų čempionai.

Po gražių kovų turnyro čempione tapo mišri Latvijos komanda „ForUs“. Sidabro medaliai atiteko Lietuvos čempionei Virginijos Paulauskaitės „LTwomen“ komandai, o bronza džiaugėsi Ukrainos vyrų ekipa.

„Į auksinę grupę pateko stipriausios komandos, todėl čia siurprizų nebuvo. Lyderių grupėje jau visos kovos buvo intriguojančios ir įdomios“, - teigė A. Vaičekonytė.

Turnyro finale „ForUs“ akmenslydininkai po atkaklios kovos 8:6 pranoko „LTwomen“ ekipą. Po trijų kėlinukų lietuvės dar pirmavo 3:1, bet vėliau tris kėlinukus iš eilės latviai pelnė po 2 taškus ir taip atitrūko 7:3. Pabaigoje lietuvės sušvelnino atsilikimą, tačiau pergalės latviai iš rankų nebepaleido.

„LTwomen“ komandą šiame sezone papildė jaunosios Nika Šilova ir Miglė Kiudytė. Tiesa, pastaroji Kaune atstovavo mišriai Lietuvos ekipai, kuri ruošiasi pasaulio mišrių komandų pirmenybėms. Lietuvos moterų rinktinei Kaune taip pat atstovavo Olga Dvojeglazova, Justina Zalieckienė ir Rūta Blažienė.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Ukrainos vyrų komanda 11:5 pranoko Ukrainos mišrią ekipą.

Mače dėl penktosios pozicijos Lietuvos mišri komanda „Lteam“ (Paulius Rymeikis, Mintautė Jurkutė, Donatas Kiudys, M. Kiudytė) 9:7 įrodė pranašumą prieš „Xteam“ (Konstantinas Rykovas, Akvilė Rykovė, Mindaugas Balvočius, Anna Gololobova).

Turnyre taip pat varžėsi Ukrainos moterų komanda, „Kaunas CC“, „De Arch“, „Slydžio“, „New“ ir „IceSurfers“ ekipos.

Kauno kerlingo sporto centras, kuriame yra profesionaliai prižiūrimi trys kerlingo ir du bavariško akmenslydžio takeliai, Kauno ledo rūmuose veikia jau nuo rugsėjo 11 dienos. Tai leidžia kokybiškai treniruotis geriausioms Lietuvos komandoms, didinti masiškumą bei auginti naujus kerlingo talentus.

„Be abejo, susidomėjimas auga. Vien tai, kad esamiems sportininkams nebereikia niekur važiuoti ir jie gali po darbo ateiti sportuoti, yra milžiniškas privalumas. Kokybiška sporto aikštelė leidžia kviesti jaunus žmones ir naujus narius. Žinoma, tas žmonių kiekis dar nėra labai didelis, todėl turime dar daug dirbti, kad užaugintume sportininkus, bet pradžia yra labai gera“, - džiaugėsi A. Vaičekonytė.

Iki šių metų pabaigos Kaune planuojama pravesti Lietuvos kerlingo čempionatą. Taip pat antrą kartą bus rengiamas praėjusiame sezone pasiteisinęs Lietuvos kerlingo asociacijos (LKA) taurės turnyras, susidedantis iš keleto etapų.

Tuo tarpu „Kauno kerlingo klubas“ naują savo dešimtmetį pasitinka ambicingai.

„Labai norėtume, kad Kaune vyktų Pasaulinio kerlingo turo (WCT) turnyrai. Tiek latviai, tie estai labai sėkmingai tokius turnyrus organizuoja jau keletą metų iš eilės. Norime, kad pasaulinės komandos atvažiuotų ir pas mus, tuo pačiu pakeldamos ir Lietuvos komandų meistriškumą. Manau, kad iki to trūksta nedaug – turime drąsią svajonę tokį turnyrą surengti jau kitąmet“, - pabrėžė A. Vaičekonytė.