Lietuvos kerlingo rinktinės pradeda kovas 2022 Europos čempionate Švedijoje
 

Šeštadienį Ostersund (Švedija) prasidėjo Europos kerlingo čempionatas. Jame išvysime Lietuvos moterų ir vyrų komandas, kurios varžysis B divizionuose.
Moterų turnyre dalyvaus 10 komandų. Jos visos tarpusavyje sužais po kartą. Praėjusiais metais Lietuvos komanda pasiekė net šešias pergales ir liko per mažą žingsnį nuo pusfinalio. Toks pergalių skaičius yra didžiausias Lietuvos kerlingo istorijoje.
Kaip ir pernai, Lietuvai Europos pirmenybėse atstovaus pajėgiausia mūsų šalyje Virginijos Paulauskaitės komanda. Be kapitonės, ekipoje taip pat yra vicekapitonė Olga Dvojeglazova, Dovilė Aukštuolytė, Rūta Blažienė ir Justina Zalieckienė.

„Moterims yra keliamas tikslas patekti į pusfinalį ir pabandyti pakovoti dėl patekimo į aukščiausią divizioną, - sakė Lietuvos kerlingo asociacijos generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas. – Kol kas sunku vertinti galimybes, nes B diviziono komandų pasiruošimas labai skiriasi. Mes visada sportuojame užsienyje, o visos kitos šalys – savo namuose. Mūsų moterų komanda turėjo neblogą pasiruošimo etapą, dalyvavo varžybose. Rezultatai Pasauliniame ture rodo, kad mūsiškės priartėjo prie savo piko ir gali gerai pasirodyti Europos čempionate.“
Šeštadienį lietuvės turnyrą pradės akistata su Čekijos rinktine. Lapkričio 20 dieną lauks akistata su Anglija ir Ispanija, 21 dieną – su Suomija ir Belgija, 22 dieną – su Austrija, 23 dieną – su Slovėnija ir Slovakija, o 24 dieną – su Estija. Į pusfinalį pateks keturios stipriausios rinktinės. Dvi autsaiderės iškris į C divizioną.
Lietuvos vyrų rinktinė šiais metais Kaune vykusiame Europos čempionato C diviziono turnyre užėmė ketvirtąją vietą ir neiškovojo kelialapio į aukštesnį divizioną. Visgi pašalinus Rusiją ir Baltarusiją iš visų tarptautinių kerlingo varžybų, atsirado dvi laisvos vietos ir lietuviai, kaip ir trečiąją vietą Kaune užėmę portugalai, gavo papildomus kelialapius į B divizioną.
„Tikėjomės, kad galime būti pakviesti į B divizioną, bet oficialius kvietimus gavome tik rugsėjo mėnesį. Dėl to šiek tiek pritrūko laiko pasiruošimui“, - teigė V. Zalieckas.
Vyrų rinktinės sudėtis liko beveik nepakitusi – kapitonas Konstantinas Rykovas, vicekapitonas Paulius Rymeikis, Vytis Kulakauskas, Donatas Kiudys bei komandą papildęs atsarginis – talentingas jaunimo atstovas Matas Junevičius.

„Vyrų tikslas yra išlikti B divizione. C grupės čempionatas Kaune parodė, kad net ten kelios komandos yra gana lygios ir pajėgios. Išlikimui reikės 2-3 pergalių“, - skaičiavo V. Zalieckas.
Vyrų turnyre 16 komandų yra suskirstytos į dvi grupes. Lietuviai rungtyniaus A grupėje.
Šeštadienį Lietuvos rinktinė žais su suomiais, lapkričio 20 dieną – su Estija, 21 dieną – su Ukraina ir Airija, 22 dieną – su Anglija, 23 dieną – su Slovakija, 24 dieną – su Velsu.
B grupėje varžysis Austrija, Belgija, Prancūzija, Vengrija, Latvija, Nyderlandai, Portugalija ir Slovėnija. Į atkrintamąsias varžybas pateks po tris geriausias grupių komandas. Po dvi paskutines vietas užimsiančias ekipas kovos dėl išlikimo B divizione.
Ten pat Švedijoje vyks ir elitinės A grupės Europos vyrų ir moterų kerlingo čempionatai. Juose rungtyniauja po 10 stipriausių Senojo žemyno komandų.

Statistika rezultatai tiesiogiai moterys, vyrai. A grupės tiesioginės transliacijos.