Lietuvos mišrių dvejetų kerlingo čempionų taurė grįžta į Vilnių.
 

Šis šeimyninis duetas Lietuvos čempionu tapo antrą sykį. Pirmąjį sykį jie šalies čempionais tapo prieš trejus metus.

„Iš tikrųjų esame taip pavargę tiek fiziškai, tiek emociškai, kad atrodo, jog nebėra jėgų džiaugtis. Kadangi čempionais tapome po trejų metų pertraukos, tai džiaugiamės, kad galų gale pavyko susigrąžinti titulą. Žinoma, pirmas kartas visada būna kitoks ir suteikė kiek daugiau džiaugsmo“, - sakė A. Rykovė.

Finaliniame etape be Rykovų dueto taip pat dalyvavo praėjusių metų čempionai Donatas Kiudys ir Lina Janulevičiūtė, 2022 metų pirmenybių nugalėtojai Paulius Rymeikis ir Mintautė Jurkutė bei jaunieji Mykyta Velyčko ir Nika Šilova.

Jaunoji Lietuvos kerlingo pora grupės etape sugebėjo iškovoti vieną pergalę bei dar kai kuriuose mačuose rimtai priešinosi labiau patyrusioms komandoms, visgi galiausiai M. Velyčko ir N. Šilova tenkinosi ketvirtąja vieta.

Tuo tarpu eilinį kartą trys labiau patyrusios komandos tarpusavyje aiškinosi, kuri iš jų į viršų kels čempionų taurę.

„Šis sezonas išsiskyrė tuo, kad kiekvienos komandos lygis yra smarkiai išaugęs ir kiekvienos tarpusavio rungtynės buvo ypač sunkios bei taškas į tašką. Negalima nei trupučio atsipalaiduoti, nes varžovai iškart pasinaudos net mažiausiomis tavo klaidomis. Čempionatą galėjo laimėti bet kuri prizininkė komanda ir kiekviena jų būtų to verta“, - pripažino A. Rykovė.

Finaliniame etape solidžiausiai startavę čempionų titulą ginantys kauniečiai D. Kiudys ir L. Janulevičiūtė. Jie grupės etape laimėjo penkis susitikimus ir vienintelę nesėkmę patyrė žaisdami su jaunaisiais M. Velyčko ir N. Šilova. Užėmę pirmą vietą, jie iškart pateko į finalą.

Po tris pergales pasiekę Konstantinas ir Akvilė Rykovai bei P. Rymeikis ir M. Jurkutė pasidalino 2-3 vietas, todėl tarpusavyje turėjo kautis čempionato pusfinalyje.

Po dramatiškos kovos pergalę 5:4 pusfinalyje iškovojo Rykovų duetas. Jis laimėjo pirmus tris kėlinukus ir pirmavo 3:0. Tuomet iniciatyvą perėmė P. Rymeikis ir M. Jurkutė, kurie sugebėjo atsakyti keturiais laimėtais kėlinukais, taip išsiverždami į priekį 4:3. Visgi būtent patys P. Rymeikis ir M. Jurkutė sustabdė savo spurtą – paskutiniame aštuntajame kėlinyje jie lemiamu momentu padarė klaidą ir leido Rykovams pelnyti du taškus net neatlikus paskutinio akmens paleidimo.

„Išties laimėjome gan netikėtai. Morališkai ruošėmės sudėtingam paskutiniam metimui, tačiau varžovai netikėtai suklydo ir jiems kampai sukrito nepalankiai. Iš pradžių net nesupratau, kad mes laimėjome.  Jausmai buvo dvejopi – kaip ir džiaugiamės, kad išėjome į finalą, bet kartu ir suprantame, kad ne patys iškovojome pergalę, bet ją mums netikėtai padovanojo varžovas“, - prisiminė A. Rykovė.

Čempionato finale Konstantinas ir Akvilė Rykovai 8:5 galiausiai įveikė D. Kiudį ir L. Janulevičiūtei, kuriems abu sykius buvo pralaimėję grupės etape. Po trijų kėlinių D. Kiudys ir L. Janulevičiūtė pirmavo 3:1, tačiau ketvirtajame kėlinuke Rykovų duetas pelnė net 4 taškus ir išsiveržė į priekį 5:3. Šeštajame kėlinuke jie pridėjo dar du taškus (7:4) ir vėliau išsaugojo sau parankų rezultatą.

Rykovų komanda iškovojo kelialapį į pasaulio čempionato atrankos turnyrą. A. Rykovė prisipažino, kad tai buvo vienas didžiausių motyvacijos šaltinių, nes prieš trejus metus šios varžybos buvo atšauktos dėl „Covid-19“ pandemijos.

Tačiau džiaugsmo temdo nerimas dėl pasikeičiančių kerlingo sporto sąlygų Lietuvoje. Pakeistus senųjų Kauno ledo rūmų paskirtį ir padidinus apkrovą Kauno ledo rūmuose, čia įsikūręs Kauno kerlingo sporto centras nebegalės tęsti savo veiklos.

„Mintys apie ateitį miglotos, nes nebeturėsime kur treniruotis Lietuvoje. Šis sezonas buvo sėkmingiausias Lietuvos kerlingo istorijoje ir akivaizdu, kad tai susiję su galimybę treniruotis Kaune ant kerlingui skirto ledo. Teks vėl treniruotis užsienyje ir viltis, kad pavyks bent išlaikyti lygį kurį turime dabar“, - sakė Lietuvos čempionė.

Iš viso šiame Lietuvos mišrių dvejetų kerlingo čempionato sezone dalyvavo aštuonios komandos.