Lietuvos vyrų kerlingo rinktinės sugrįžimas į pasaulinę sceną pažymėtas keturiomis pergalėmis Lietuvos vyrų kerlingo (akmenslydžio) rinktinė solidžiai pasirodė pirmojo pasaulio čempionato atrankos etapo Europos zonos turnyre Slovėnijoje. Po kelerių metų pertraukos suburta Lietuvos vyrų rinktinė per aštuonis susitikimus savo grupėje iškovojo keturias pergales ir galutinėje turnyro įskaitoje užėmė 10-ą vietą. Astos Vaičekonytės vadovaujamai Lietuvos komandai atstovavo Donatas Kiudys bei trys jaunimo atstovai - Matas Junevičius, Domas Ramažauskas ir Rokas Sadauskas. „Tai buvo pirmas komandos pasirodymas, todėl rezultatą vertinu gerai. Komanda yra naujai suburta ir turėjo tik keletą bendrų treniruočių. Dėl to didelių tikslų nekėlėme – svarbiausia buvo įgyti patirties ir suvokti, kiek reikia tobulėti, kad varžytumėmės dėl kito etapo. Šį tikslą mes pasiekėme. Galima daug metų ruoštis namuose ir laukti progos pademonstruoti savo jėgas, bet dar geriau yra vieną kartą atvykti į tokį turnyrą, sužaisti su stipriomis komandomis, laimėti prieš silpnesnis ir tada susidėlioti planą kaip tobulėti“, - mintimis dalinosi A. Vaičekonytė. Grupėje lietuvius aplenkė Slovėnija (8 pergalės), Anglija (7), Vengrija (6) ir Ukraina (5). „Iki stipriausių komandų dar trūksta darbo, treniruočių, varžybų, įprasto sporto komplekto. Potencialas yra didelis, tačiau norint jį išnaudoti ir nukreipti į pergales, reikės padirbėti. Lengva nebus, bet viskas – komandos rankose“, - pabrėžė A. Vaičekonytė. Rinktinės žaidėjas Domas Ramažauskas neslepia, kad visi žaidėjai yra motyvuoti ir jau nekantrauja sugrįžti į šį turnyrą bei pademonstruoti dar geresnius rezultatus. Iš viso Slovėnijoje varžėsi 17 komandų.
|
2026 © LKA. Visos teisės saugomos. |