Paaiškėjo 2024 metų Lietuvos mišrių komandų kerlingo čempionai

Pirmąja Lietuvos mišrių komandų kerlingo čempione tapo „Xteam“ ekipa, kurią sudarė Konstantinas Rykovas, Akvilė Rykovė, Ana Gololobova ir Mindaugas Balvočius.

„Po čempionato emocijos dvejopos. Iš vienos pusės, labai džiaugiamės laimėję čempionatą, kuriam ruošėmės visus metus, iš kitos – nepavyko parodyti tokio aukšto lygio žaidimo, kurį galėjome. Dėl to teko ypač susikaupti, parodyti puikų išpildymą ir laukti varžovų klaidų. Jaučiamės laimingi, bet kartu išsekę tiek fiziškai, tiek emociškai“, - prisipažino aukso medalių laimėtojų vicekapitonė A. Rykovė.

Istoriniame čempionate dalyvavo keturios komandos. Jau grupės etape nebeliko nei karto nepralaimėjusių bei nei karto nelaimėjusių ekipų.

Pirmąją vietą grupėje su dviem pergalėmis užėmė „MC Hammer“ komanda (Paulius Rymeikis. Mintautė Jurkutė, Miglė Kiudytė ir Giedrius Rumšys), pelniusi tiesioginį bilietą į finalą.

Taip pat dvi pergales pasiekė antroje grupės vietoje likusi „Xteam“ komanda. Pusfinalyje „Xteam“ laukė akistata su trečiąją vietą grupėje užėmusia „Kaunas Mixed team“ ekipa (Lina Janulevičiūtė, Donatas Kiudys, Rokas Sadauskas, Asta Vaičekonytė).

Tuo tarpu vienintelę pergalę prieš lyderius „MC Hammer“ akmenslydininkus iškovojusi „Dearch“ komanda (Arūnas Skrolis, Rūta Blažienė, Dovilė Aukštuolytė, Paulius Kamarauskas) liko ketvirta ir turėjo ruoštis kovai dėl bronzos.

Ypač dramatiškame pusfinalyje „Xteam“ žaidėjai su paskutiniu paleistu akmeniu 8:7 įveikė „Kaunas Mixed team“ komandą. Kauno ekipa po keturių kėlinukų pirmavo 5:1, bet šeštajame „Xteam“ komanda pelnė net keturis taškus ir išsiveržė į priekį 6:5. Netrukus dviem taškais atsakė ir kauniečiai (7:6), bet galiausiai paskutiniame kėlinuke „Kaunas Mixed team“ žaidėjai suklydo lemiamu momentu ir leido varžovams švęsti pergalę.

Ne mažiau dramatiškas buvo ir čempionato finalas. Po dar įspūdingesnio finišo „Xteam“ 7:6 įveikė „MC Hammer“ komandą ir tapo čempionais.

„MC Hammer“ jau pirmajame kėlinuke pelnė tris taškus, o po ketvirtojo jau turėjo 4 taškų pranašumą (5:1). Tuomet „Xteam“ ėmė mažinti atsilikimą, tačiau net ir po septinto kėlinuko 6:4 dar pirmavo „MC Hammer“. Nepaisant to, „Xteam“ puikiai sudėliojo strategiją lemiamoms akimirkoms, o nuostabus K. Rykovo paskutinis akmuo leido pelnyti net tris taškus, taip išplėšiant itin dramatišką pergalę 7:6.

„Finale atsitiesti buvo gerokai sunkiau, nes varžovai iki paskutinio kėlinio žaidė ypač gerai. Prieš paskutinį kėlinuką mūsų situacija buvo gana sudėtinga, nes pratęsimui reikėjo dviejų, o pergalei – net trijų taškų. Visgi varžovai tada pradėjo klysti ir taip sudarė mums galimybę pabandyti išplėšti pergalę ar bent pratęsimą. Tiesa, priešininkų komandos kapitonas P. Rymeikis atliko puikų paskutinį metimą ir labai apsunkino mums situaciją. K. Rykovui teko padaryti ypač sunkų mušimą per kelis akmenis tikėtis, kad kampai sukris mūsų naudai. Džiugu, kad šis akmens paleidimas pavyko ir viso sezono metu įdėtos pastangos nenuėjo veltui“, - pasakojo A. Rykovė.

„Bronzos medalius iškovojo „Kaunas Mixed team“ akmenslydininkai, kurie rungtynėse dėl trečiosios vietos po pratęsimo 9:6 įveikė „Dearch“ komandą. Kauno komanda itin atkakliame susitikime puikiai išnaudojo paskutinio akmens paleidimo teisę pratęsime ir pasiekė pelnytą pergalę.

Mišrių komandų kerlingo disciplina sparčiai populiarėja tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse. Lietuvos čempionai pelnė teisę dalyvauti planetos pirmenybėse spalio mėnesį.