Pasauliniame kongrese bus sprendžiama kerlingo varžybų trukmė
 

Į rugsėjo 3-6 dienomis Kankune, Meksikoje, vykstantį Pasulinį kongresą dalyviai rinkosi spręsti ir išgirsti svarbių pokyčių. Pagrindinis ir daugiausia įtakos turėsiantis klausimas – tai kerlingo varžybų trukmės trumpinimas, mat kėlinių skaičių norima sumažinti nuo dešimties iki aštuonių. Pasaulinio kerlingo kongreso ir metinio visuotinio susitikimo metu bus aptarta ne tik galima varžybų trukmė, bet ir tai, kokį poveikį tai turės kerlingui, kaip sporto šakai.

Užbaigdama 2018-2019 metų sezoną, Pasaulinės kerlingo federacijos valdyba pristatė iniciatyvą, pavadintą „Sukurti didžiausią vertę“. Projekto, kuriam vadovauja abiejų Amerikų viceprezidentas Graham‘as Prouse‘as, esmė – ištirti ir įvertinti tokio ryškaus pakeitimo naudą bei pasekmes kerlingo sportininkams, atskirų šalių federacijoms, transliuotojams bei rėmėjams.

Pasaulinės kerlingo federacijos prezidentė Kate Caithness teigia, jog nuo tada, kai žiemos Olimpinėse žaidynėse pirmą kartą buvo išbandytas mišrių dvejetų žaidimas, poreikis persvarstyti kerlingo žaidimo trukmę aukščiausio lygio varžybose tapo tik dar labiau akivaizdus.

„Šiuo klausimu esama daug skirtingų požiūrių, – pripažino K. Caithness, – štai kodėl taip svarbu į procesą įtraukti ir Pasaulinės federacijos asocijuotas nares. Meksikoje vykstantis kongresas – tai puiki galimybė su jomis pasikonsultuoti“.

Kasmetiniame visuotiniame susirinkime 61 asocijuotos narės atstovai balsuos dėl naujų tasyklių ir žaidimo apibrėžimų. Tai liečia ne tik naujo formato dvidešimties mišrių porų komandų pasaulio žaidynes ar atviras kvalifikacines varžybas, bet ir Pasaulio čempionato bei Olimpinių žaidynių kvalifikacinius renginius.

Pokyčiai galimi ir valdyboje

Tai – ne vieninteliai klausimai, kurie bus aptarti Pasauliniame kongrese. Kitu svarbiu uždaviniu taps dviejų valdybos narių, Europos viceprezidento norvego Bent Ramsfjell ir valdybos pirmininko japono Toyo Ogawa, perrinkimas. Pažymėtina, kad nė vienam iš jų konkurencijos nekelia jokie kiti kandidatai.

Taigi numatoma ne viena svarbi diskusija ir susirinkimai, kurių metu bus aptariamos šios sporto šakos vystymo programos bei varžybų prioritetai. Visa tai darys įtaką sprendimams, kurie bus priimami rugsėjo 6 dieną, penktadienį, Metinio visuotinio susirinkimo metu.

Pasaulinės kerlingo federacijos prezidentė K. Caithness pareiškė tikinti, jog Pasaulinis kongresas ir visuotinis susirinkimas leis asocijuotoms narėms apsvarstyti kerlingo vietą globaliame sporto žemėlapyje. Taip pat jos prisidės prie naujų būdų šiai sporto šakai augti formavimo.

„Nekantrauju susitikti mūsų draugus ir partnerius Meksikoje dar vienam produktyviam kongresui,“ – pridūrė prezidentė.

WCF straipsnis