Pasaulinio kerlingo turo etape Latvijoje – trys V. Paulauskaitės komandos pergalės

C grupėje, kurioje varžėsi 6 ekipos, V. Paulauskaitės komanda užėmė trečiąją vietą. Be kapitonės, šiai Lietuvos ekipai taip pat atstovavo Olga Dvojeglazova, Dovilė Aukštuolytė ir Rūta Blažienė.

Turnyro starte V. Paulauskaitės komanda 8:5 nugalėjo Szentannai (Vengrija) ekipą ir 9:3 nepaliko vilčių MacDonald (Didžioji Britanija) kvartetui. Vėliau sekė dvi nesėkmės – 4:7 prieš Blumbergos-Berzinos (Latvija) akmenslydininkes bei 2:10 – prieš Kubeskovos (Čekija) komandą. Paskutinėse rungtynėse mūsiškės 6:3 pranoko Cmarra (Lenkija) ekipą.

Deja, bet dėl geresnių papildomų rodiklių, V. Paulauskaitės komanda nepateko tarp aštuonių stipriausių turnyro ekipų.

„Dalyvavimas tokiuose stipriuose turnyruose yra labai svarbus ruošiantis svarbiausiems startams – Europos čempionatams ar pan. Į pasaulio turus suvažiuoja labai stiprios komandos ir džiaugiamės, kad galime su jomis varžytis“, - kalbėjo V. Paulauskaitė.

Vis dėlto visada apmaudu, kai Lietuvos ekipa vienintelė iš trečiąsias vietas užėmusių komandų, nepateko į atkrintamąsias varžybas.

„Liūdna, kad nedaug pritrūko iki ketvirtfinalio. Kai kurios į jį patekusios komandos net turėjo mažiau pergalių nei mes. Deja, bet mūsų papildomas rodiklis, reiškiantis akmens atstumą nuo centro, buvo kiek prastesnis. Nepaisant to, laimėjome trejas rungtynes, įveikėme komandą, kuri vėliau žaidė finale. Dėl to pasirodymas yra džiuginantis“, - sakė V. Paulauskaitė.

Sportininkė prisipažįsta, kad tokie turnyrai leidžia įgauti labai reikalingos žaidybinės praktikos.

„Kadangi neturime kerlingo bazės, tos praktikos turime labai mažai. Užsienyje pasitreniruojame, bet po to vėl grįžtame namo. Reikia pastovių treniruočių. Su pastoviomis treniruotėmis atsiranda patirtis ir didesnis tikslumas. Dabar, kai atvykstame į tokio lygio varžybas, kartais pavyksta sužaisti labai gerai, bet kartais pritrūksta stabilumo“, - aiškino V. Paulauskaitė.

Kita Lietuvos komanda – Asta Vaičekonytė (kapitonė), Lina Janulevičiūtė, Aistė Krasauskaitė ir Gražina Eitutienė – A grupėje liko be pergalių.

Lietuvės 2:6 pralaimėjo Turmann (Estija), 1:10 – Rumiancevos (Rusija), 2:9 – Stabulnieces (Latvija) ir 0:13 – Muller (Šveicarija) komandoms.

Šiame Pasaulinio kerlingo turo etape triumfavo Rumiancevos komanda, kuri finale 9:3 pranoko MacDonald ekipą. Trečiąją vietą užėmė Kubeskovos komanda. Iš viso varžėsi 17 moterų ekipų.

Vyrų turnyre Konstantino Rykovo komanda, kuriai taip pat atstovavo Arūnas Skrolis, Nedas Ivanauskas bei Donatas Kiudys, užėmė septintąją vietą.

Lietuviai 3:10 pralaimėjo Bryce (Škotija), 7:8 – SK OB/Regza (Latvija), 2:10 - Trukšans (Latvija), 3:10 – Seulo (Pietų Korėja), 6:10 – Veltsmano (Estija) ir 2:9 – Stycho (Lenkija) komandoms.

Vyrų turnyre triumfavo škoto Bryce komanda, finale 8:2 pranokusi Stycho ekipą.

Lapkričio pradžioje Lietuvos moterų akmenslydžio komandos turėtų dalyvauti analogiškame Pasaulinio turo turnyre Estijoje, kuriame vėl varžysis stipriausios įvairių Europos šalių komandos.

„Jau aišku, kad Estijoje turėsime net tris komandas iš vadinamos aukščiausios Europos lygos. Bus nelengva, bet tai labai geras pasiruošimas Europos čempionato B diviziono turnyrui“, - pabrėžė V. Paulauskaitė.