Pirmą kartą istorijoje Europos akmenslydžio čempionato kovos vyks Lietuvoje
 

Čempionatas, kuriame varžysis vyrų ir moterų rinktinės, vyks pirmą gegužės 1-5 dienomis.

„Labai džiaugiuosi, kad Lietuvos kerlingo asociacija 2022 metais pirmą kartą surengs Europos kerlingo čempionato renginį. Esu tikra, kad organizacinis komitetas didžiuojasi galėdamas pakviesti tarptautinę kerlingo bendruomenę į Lietuvos sostinę ir turės galimybę garsiai pareklamuoti mūsų sportą“, - sakė Pasaulio kerlingo federacijos prezidentė Kate Caithness.

Būsimo Europos čempionato C grupės čempionato koordinatorius Tadas Vyskupaitis džiaugėsi, kad Lietuvos kerlingo asociacijai atiteko tokia galimybė.

„Tikimės sukurti jaukią atmosferą su sostinės ypatumais bei žmonių nuoširdumu. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti gerą, modernią infrastruktūrą bei saugią aplinką. Organizacinis komitetas padarys viską, kad Europos kerlingo čempionato C grupės turnyras būtų visapusiškai sėkmingas, o visi dalyviai bei renginio svečiai turės puikią patirtį viename iš Europos perlų – Vilniuje. Manome, kad Vilnius yra puikus miestas dėl savo augimo tempo, grožio ir atvirumo“, - kalbėjo T. Vyskupaitis.

2021 metų Europos čempionato C grupės turnyras dėl pandemijos buvo atidėtas du kartus ir surengtas tik rugsėjo pradžioje. Šveicarijoje vykusiame turnyre puikiai pasirodžiusi Lietuvos moterų rinktinė tapo čempione ir pakilo į aukštesnę B grupę. Šioje grupėję varžysis ir Lietuvos vyrų rinktinė. Europos čempionato B grupės turnyras vyks šių metų lapkritį Lilehameryje (Norvegija).

Lietuvos kerlingo asociacijos generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas sako, kad iniciatyvos rengti čempionatą imtasi siekiant populiarinti kerlingo sportą mūsų šalyje.

„Mūsų viena komanda žaidė C divizione ir vien dėl to norėjome rengti šį turnyrą. Siekėme jį organizuoti dar šiemet, bet ši teisė atiteko šveicarams. Kitas dalykas – tokie čempionatai labai prisideda prie sporto šakos populiarinimo. Didelis tarptautinis sportinis įvykis visada pritraukia daugiau susidomėjimo šalyje“, - teigė V. Zalieckas.

Europos kerlingo čempionatų A ir B grupėse varžosi po 10 komandų. C grupėje varžosi 8-12 rinktinių, todėl Vilniuje turėtų iš viso apsilankyti apie 20 vyrų ir moterų komandų. 

V. Zalieckas džiaugiasi, kad lapkričio mėnesį abi Lietuvos rinktinės varžysis aukštesnėje B grupėje, nors pagal sąlygas jau smarkiai atsiliekame nuo daugelio šalių.

„Jeigu nepavyks išsilaikyti B grupėje, tuomet Vilniuje žaistų ir mūsų šalies komandos. Esame vienintelė šalis, neturinti kerlingo infrastruktūros. Stengiamės neatsilikti, bet atotrūkis tarp šalių kasmet didėja“, - sakė V. Zalieckas.

Lietuvos ledo arenose jau yra vykusios ne vienerios tarptautinės kerlingo varžybos bei keletas nacionalinių čempionatų, todėl iššūkių paruošiant ledą varžyboms neturėtų kilti.

„Visa esmė yra laikas ledo paruošimui ir ledo specialistai. Pagal reglamentą, tarptautinė federacija paprašė tam skirti 5 dienas, o per tiek laiko įmanoma paruošti tarptautinio lygio ledą. Juo labiau, kad „World Curling federation“ atsiųs patyrusių specialistų komandą, kuri užsiims ledo paruošimu. Realiai bet kuri ledo arena gali virsti kerlingo varžybų vieta“, - pasakojo V. Zalieckas. 

WCF foto.