Škotai – naujieji Europos kerlingo karaliai, lietuvių pasirodymas – dvejopas

2021.11.29  Škotijos vyrai Europos čempionais prieš tai buvo tapę 2018 metais, o moterys – 2017 m. 2019 metais abiejų lyčių Europos čempionais tapo švedai. Praėjusiais metais dėl pandemijos Europos čempionatas nevyko.

Bronzos medalius iškovojo Italijos vyrai ir Vokietijos moterys. Elitiniame divizione varžėsi po 10 vyrų ir moterų komandų.

Tuo tarpu antrajame pagal pajėgumą B divizione kovojusioms Lietuvos rinktinėms sekėsi skirtingai. Moterų turnyre, kaip jau skelbta, Virginijos Paulauskaitės komanda iškovojo net šešias pergales ir liko per mažą žingsnelį nuo pusfinalio. Galutinėje Europos čempionato įskaitoje lietuvės liko 15-os.

Beje, šešios pergalės B divizione yra geriausias Lietuvos moterų komandos pasirodymas per visą istoriją.

Tuo tarpu vyrų turnyre Konstantino Rykovo vedami mūsiškiai neišsaugojo vietos B divizione. Kovoje dėl išlikimo lietuviai 8:6 nugalėjo bulgarus, bet lemiamoje akistatoje 8:10 nusileido slovėnams. Galutinėje Europos pirmenybių įskaitoje Lietuvos vyrai liko 25-i.

Taigi, pirmą kartą nuo 2010 metų Lietuvos vyrai vėl bus priversti žaisti C divizione.

„Iš vienos pusės, galima pasidžiaugti moterų pasiekimu, tik gaila, kad buvo pralaimėta latvėms, nors tikrai turėjome galimybių. Tai būtų leidę toliau kovoti dėl patekimo į aukščiausią divizioną bei pasaulio čempionatą“, - sakė Lietuvos kerlingo asociacijos (LKA) generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas.

Verta pažymėti ir tai, kad likus mėnesiui iki starto Europos čempionate viena Lietuvos moterų komandos narė patyrė sunkią traumą ir buvo iškilusi grėsmė Norvegijoje žaisti trise. Taip pat Lietuvos rinktinių treneriui prieš išvyką į Norvegiją buvo patvirtintas teigiamas COVID-19 testas, todėl abi komandos liko be moralinės ir statistinės paramos.

Kalbėdamas apie vyrų pasirodymą, V. Zalieckas surado vienintelį pozityvą – kitais metais turėsime Lietuvos komandą Europos čempionato C diviziono turnyre, kuris vyks Vilniuje.

Lietuvos vyrai Norvegijoje iškovojo vienintelę, bet skambią pergalę. Mūsiškiai pirmą kartą istorijoje oficialiose rungtynėse įveikė latvius.

„Visuomet rato principu vykstančiuose čempionatuose atsiranda rungtynės, kuriose kažkas sublizga. Lietuviai ir latviai vieni kitus gerai pažįsta. Galbūt latviai neįvertino mūsų ir dėl to pavyko laimėti“, - svarstė V. Zalieckas.

LKA generalinis sekretorius prisipažįsta, kad vyrų kerlingas Lietuvoje yra kiek kritęs į duobę, nes neturime pajėgios komandos.

„Moterų pavyzdys rodo, kad komandos turi subręsti. V. Paulauskaitė yra labai patyrusi žaidėja ir net su kitomis žaidėjomis yra pasiekusi puikių rezultatų. Vyrų branduolio dar neturime. Reikia pripažinti, kad komanda kuri dešimtmetį puikiai atstovavo Lietuvai Europos čempionate, baigė karjerą, o jaunoji karta dar nėra pasiruošusi lygiaverčiai kautis Europoje“, - sakė V. Zalieckas.

Vyrų B divizione triumfavo turkai, kurie finale po pratęsimo 4:3 įveikė Rusijos rinktinę. Šios dvi komandos pelnę vietą A divizione, kur pakeis Nyderlandų ir Suomijos ekipas. Latvijos vyrai mažajame finale 9:12 nusileido ispanams ir liko ketvirti.

Moterų B diviziono finale susitiko Čekijos ir Estijos komandas kitąmet aukščiausiame divizione pakeisiančios Latvijos ir Norvegijos ekipos. Atkakliame finale 10:7 stipresnės buvo norvegės.

Iš viso šiais metais Europos čempionate klasifikuotos 36 vyrų ir 25 moterų komandos.